Napisali o nas

Strona główna/Media/Napisali o nas

Faworyci DM mBanku na październik

Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

Z ciekawą sytuacją mamy do czynienia w budowlance. Po kolejnym miesiącu przeceny, wycena spółek budowlanych spadła do P/E’17 ok. 11x oraz EV/EBITDA ok. 5,5x. Biuro zaleca kupno akcji niezadłużonych firm, licząc na dobre wyniki w II połowie roku. Na liście faworytów są Unibep, Erbud, Elektrobudowa i Budimex. Jeszcze lepiej rysują się perspektywy spółek deweloperskich. Maklerzy przyznali, że sezon wyników za 1H’17 przerósł ich prognozy.

 Link: https://wiadomosci.stockwatch.pl/faworyci-dm-mbanku-na-pazdziernik,akcje,202709?utm_source=position_0&utm_medium=swn_home&utm_campaign=swn_home

Źródło:  wiadomosci.stockwatch.pl, 12.10.2017 r.


Analitycy mDM wskazują najciekawsze spółki deweloperskie i budowlane

Jak donosi portal www.bankier.pl analitycy Domu Maklerskiego mBanku w swoim najnowszym raporcie wskazali najciekawsze propozycje portfelowe wśród spółek budowlanych i deweloperskich. Na liście najciekawszych spółek budowlanych znalazły się Elektrobudowa, Unibep, Erbud, Torpol i Budimex, natomiast najciekawsze propozycje portfelowe wśród spółek deweloperskich to LC Corp, Lokum Deweloper, Atal, Robyg, Dom Development, Archicom, Echo Investment i Capital Park, wynika z raportu datowanego na 14 września - informuje portal.

Link: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Analitycy-mDM-wskazuja-najciekawsze-spolki-deweloperskie-i-budowlane-7544466.htm

Źródło: bankier.pl, 21.09.2017 r.

Faworyci DM mBanku na wrzesień

Biuro maklerskie mBanku w najnowszym raporcie podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Na wrześniowej liście znalazło się ponad 30 spółek z jedenastu branż. Wśród rekomendowanych spółek lokuje się m.in. ELEKTROBUDOWA.

Link: https://wiadomosci.stockwatch.pl/faworyci-dm-mbanku-na-wrzesien,akcje,200439?utm_source=position_2&utm_medium=swn_article_sidebar&utm_campaign=swn_article_sidebar 

Źródło: wiadomosci.stockwatch.pl, 11.09.2017 r.

ELEKTROBUDOWA trzyma wynik, ale zaskakuje niskimi przychodami

Jak donosi portal www.budownictwo.wnp.pl ELEKTROBUDOWA podała szacunkowe dane finansowe za pierwsze półrocze 2017 r.

Wynik finansowy był zgodny z oczekiwaniami analityków, ale jednocześnie znacząco niższe od ich oczekiwań okazały się przychody. Wg tegorocznej prognozy finansowej, na poziomie jednostkowym ELEKTROBUDOWA chce pozyskać zamówienia o wartości 800,2 mln zł oraz osiągnąć 1,015 mld zł przychodów i 50,1 mln zł zysku netto - informuje portal.

Link: http://budownictwo.wnp.pl/elektrobudowa-trzyma-wynik-ale-zaskakuje-niskimi-przychodami,304761_1_0_0.html

Źródło:  budownictwo.wnp.pl, 25.08.2017 r.

Wielkie pojazdy przejadą nocą przez miasto

Z Orlenu przysłano informację o zaplanowanych transportach ładunków na budowę Instalacji Metatezy. Transportowane elementy będą duże i bardzo ciężkie - informuje portalplock.pl.

Jak wyjaśnia biuro koncernu wykonawcą elementów transportowanych do Płocka z Puław i Brzegu Dolnego jest ELEKTROBUDOWA, która jest generalnym wykonawcą Instalacji Metatezy.

Link: http://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/16064_noca_przewioza_bardzo_ciezkie_elementy_tylko_jeden_wazy_109_ton.html

Źródło:  portalplock.pl, 21.08.2017 r.

ELEKTROBUDOWA wciąż mocno rośnie atomowy kontrakt

ELEKTROBUDOWA podpisała następny aneks do kontraktu ze spółką Areva GmbH, dotyczącego prac podwykonawczych na budowie Elektrowni Atomowej Olkiluoto 3 w Finlandii. Na budowie w Finlandii ELEKTROBUDOWA pracuje od 2008 r.

Rozwój eksportu znajduje się wśród głównych celów ELEKTROBUDOWY. W opublikowanej we wrześniu 2016 r. strategii spółka założyła wzrost zamówień na rynkach rosyjskojęzycznych oraz bliskowschodnich, a także wejście na rynki Europy Południowo-Wschodniej.

Link: http://energetyka.wnp.pl/energetyka_atomowa/elektrobudowie-wciaz-mocno-rosnie-atomowy-kontrakt,301197_1_0_0.html

Źródło:  energetyka.wnp.pl, 28.08.2017 r.

W portfelu ELEKTROBUDOWA ma miliard złotych

ELEKTROBUDOWA opublikowała pełne dane finansowe za pierwszy kwartał 2017 r. - donosi budownictwo.wnp.pl. Na poziomie skonsolidowanym spółka miała 142,43 mln zł przychodów wobec 214,83 mln zł przed rokiem. Grupa odnotowała 1,38 mln zł straty netto wobec 1,64 mln zł zysku rok wcześniej. W minionym kwartale ELEKTROBUDOWA pozyskała zamówienia o wartości 143,61 mln zł (wzrost o 3,8 proc.). Portfel zamówień spółki na koniec marca osiągnął poziom 1,03 mld zł (spadek o 18,5 proc.).

Link: http://budownictwo.wnp.pl/w-portfelu-elektrobudowa-ma-miliard-zlotych,298158_1_0_0.html

Źródło: budownictwo.wnp.pl, 16.05.2017 r.

ELEKTROBUDOWA z dywidendą większą od propozycji zarządu

Walne ELEKTROBUDOWY podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy w wysokości 10 zł na akcję. Wcześniej zarząd spółki rekomendował, aby było to 6 zł na walor.

W opublikowanej we wrześniu ubiegłego roku strategii spółka przyjęła, że zarząd zamierza rekomendować w latach 2016-2018 walnemu wypłatę dywidendy na poziomie nie niższym niż 30 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego na rzecz akcjonariuszy grupy ELEKTROBUDOWY.

Link: http://budownictwo.wnp.pl/elektrobudowa-z-dywidenda-wieksza-od-propozycji-zarzadu,296871_1_0_0.html

Źródło: budownictwo.wnp.pl, 26.04.2017 r.

Ważne ogniwo systemu energetycznego w Wielkopolsce

Jak informuje portal smart-grids.pl w Śmiłowie w powiecie pilskim Enea Operator uruchomiła nowy Główny Punkt Zasilania (GPZ). Celem budowy nowoczesnej stacji elektroenergetycznej w Północnej Wielkopolsce było pokrycie wzrastającego zapotrzebowania na moc oraz poprawa bezpieczeństwa energetycznego na tym obszarze.

Generalnym wykonawcą inwestycji była spółka ELEKTROBUDOWA z Katowic, która umowę zawartą w październiku 2015 r. zrealizowała w systemie „pod klucz”, w ciągu nieco ponad roku.

Link: http://smart-grids.pl/technologie/2160-ważne-ogniwo-systemu-energetycznego-w-wielkopolsce.html

Źródło: smart-grids.pl, 05.03.2017 r.

ELEKTROBUDOWA ma więcej pracy na budowie elektrowni atomowej

ELEKTROBUDOWA podpisała kolejny aneks do kontraktu ze spółką Areva GmbH, dotyczącego prac podwykonawczych na budowie Elektrowni Atomowej Olkiluoto 3 w Finlandii. Na budowie w Finlandii ELEKTROBUDOWA pracuje od 2008 r.

Kontrakt spółki obejmuje wykonanie montażu instalacji elektrycznych, w tym kabli i urządzeń rozdzielczych, aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki oraz udział w rozruchu dla części reaktorowej.

Link: http://www.wnp.pl/wiadomosci/elektrobudowa-ma-wiecej-pracy-na-budowie-elektrowni-atomowej,296001_1_0_0.html

Źródło: wnp.pl, 12.05.2017 r.

 

ELEKTROBUDOWA w działaniu

Długoterminowa strategia na lata 2016 - 2018 zakłada budowanie "potencjału dalszego wzrostu" oraz "wzmocnienia pozycji rynkowej". Pozytywnym komunikatem jest np. to, że spółka prawdopodobnie wypłaci w tym roku 28,5 mln zł dywidendy (tzn. taka jest rekomendacja zarządu). ELEKTROBUDOWA świadczy rozmaite usługi budowlano-montażowe dla energetyki, petrochemii, górnictwa i innych gałęzi przemysłu. Oferta ELEKTROBUDOWY to nie tylko usługi, ale też i produkty. Są to urządzenia elektroenergetyczne, np. rozdzielnice. Firma istnieje od roku 1953, na GPW zadebiutowała w roku 1996.

Link: http://www.finweb.pl/gielda/analityk-radzi/23168-elektrobudowa-w-dzialaniu

Źródło: finweb.pl, 11.04.2017 r.

PROSTOzPARKIETU: 7 spółek polecanych przez prof. Borowskiego

Gościem piątkowego Parkiet TV był Krzysztof Borowski, prof. SGH. Ekspert nakreślił potencjalne scenariusze dla rodzimych indeksów i wytypował siedem atrakcyjnych technicznie spółek z GPW.

Jedną z wytypowanych spółek jest ELEKTROBUDOWA. W marcu cena przełamała opór przy 127 zł i zwyżkuje. Z ruchu mierzonego można szacować zasięg wzrostu na 160 zł.

Link: http://www.rp.pl/Gielda/303249930-PROSTOzPARKIETU-7-spolek-polecanych-przez-prof-Borowskiego.html

Źródło: rp.pl,  24.03.2017 r.

ELEKTROBUDOWA chce wydać na inwestycje w I połowie 2017 roku 19,7 mln zł

Jak podała spółka w sprawozdaniu zarządu za 2016 r., planowane nakłady inwestycyjne ELEKTORBUDOWY na I półrocze 2017 roku wynoszą 19,7 mln zł . Inwestycje mają dotyczyć zakupów odtworzeniowych i modernizacji parku maszynowego, urządzeń technicznych oraz nieruchomości biurowych i produkcyjnych. Grupa podała też, że zakłada dalszy rozwój eksportu.

Link: http://biznespolska.pl/przeglad/228100/Elektrobudowa-chce-wydać-na-inwestycje-w-I-połowie-2017-roku-19,7-mln-zł.html

Źródło: biznespolska.pl, 21.03.2017 r.

 

CSR w zarządzie ELEKTROBUDOWY. Decyduje o tym, czy znajdziemy i zatrzymamy pracownika

- Odpowiednie narzędzia wykorzystywane w zakresie CSR-u - to coś, co pozwala nam po pierwsze pozyskać pracownika z rynku pracy, a po drugie - utrzymać pracownika w firmie. Pieczemy więc dwie pieczenie na jednym ogniu - podkreśla Piotr Janczyk, członek zarządu spółki ELEKTROBUDOWA.

ELEKTROBUDOWA od 2010 roku jest członkiem Global Compact największej na świecie inicjatywy na rzecz odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju. Global Compact kładzie nacisk na 10 podstawowych zasad z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji oraz promuje społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR).

Link: http://www.pulshr.pl/csr/csr-w-zarzadzie-elektrobudowy-decyduje-o-tym-czy-znajdziemy-i-zatrzymamy-pracownika,39818.html

Źródło: pulshr.pl, 09.01.2017 r.

Różnorodność zespołu to wyzwanie w zarządzaniu, ale korzyść dla firmy

Jak zauważa portal pulshr.pl jednym z największych wyzwań dla wielu firm jest połączenie dwóch światów - doświadczonych pracowników od lat związanych z firmą oraz młodego pokolenia Y i Z, które stawia na rynku pracy pierwsze kroki.

- O ile młodzi niekoniecznie muszą dobrze zarabiać (demonizuje się wysokość zarobków, jakich oczekują), to dla nich praca musi być „fun” - mówi Piotr Janczyk, dyrektor zarządzania zasobami ludzkimi spółki ELKTROBUDOWA. - Problem w tym, by stosować takie narzędzia, aby przedstawiciele różnych grup czuli się zmotywowani i wykonywali swoje zadania - dodaje.

Link: http://www.pulshr.pl/zarzadzanie/roznorodnosc-zespolu-to-wyzwanie-w-zarzadzaniu-ale-korzysc-dla-firmy,39527.html

Źródło: pulshr.pl, 15.12.2016 r.

ELEKTROBUDOWA podwykonawcą w Redzikowie

Katowicka firma ELEKTROBUDOWA pozyskała od Amec Foster Wheeler Environment & Infrastructure zlecenie o wartości ponad 40 mln zł netto, które dotyczy prac w ramach budowy Systemu Obrony Przeciwrakietowe AEGIS w podsłupskim Redzikowie - informuje portal pomorski.info.

Link: http://pomorski.info/Elektrobudowa-podwykonawca--w-Redzikowie,8045.html

Źródło: pomorski.info, 09.05.2016 r.

Juszczyk: ELEKTROBUDOWA liczy na inwestycje w przemyśle paliwowym (WIDEO)

W 2016 roku ELEKTROBUDOWA SA spodziewa się poprawy rentowności - informuje portal biznesalert.pl. Przy mniejszych przychodach ze sprzedaży spółka chce zarobić więcej niż przed rokiem. Realizacja celu ma być możliwa głównie dzięki zmianie organizacji i optymalizacji jej kosztów. Spółka liczy na inwestycje w przemyśle paliwowym i chemicznym oraz rosnący popyt w obszarze związanym z ochroną środowiska.

Link: http://biznesalert.pl/juszczyk-elektrobudowa-liczy-na-inwestycje-w-przemysle-paliwowym-wideo/

Źródło: nettg.pl, 06.04.2016 r.

ELEKTROBUDOWA chce poprawić rentowność. W 2016 roku prognozuje blisko 51 mln zł zysku netto

W 2016 roku ELELKTROBUDOWA SA spodziewa się poprawy rentowności. Przy mniejszych przychodach ze sprzedaży spółka chce zarobić więcej niż przed rokiem. Realizacja celu ma być możliwa głównie dzięki zmianie organizacji i optymalizacji jej kosztów. Spółka liczy na inwestycje w przemyśle paliwowym i chemicznym oraz rosnący popyt w obszarze związanym z ochroną środowiska.

Link: https://inwestor.newseria.pl/newsy/elektrobudowa-chce,p1377963195

Źródło: inwestor.newseria.pl, 06.04.2016 r.

Janusz Juszczyk: wychodzimy szerzej z ofertą za granicę

ELEKTROBUDOWA osiągnęła w ub. roku historycznie wysokie wyniki sprzedaży. Ale zarząd dostrzega też ograniczenia w rozwoju na rynku krajowym.

Wypowiada się Janusz Juszczyk, prezes ELEKTROBUDOWY SA.

Link: http://www.wnp.pl/wnp-tv/janusz-juszczyk-wychodzimy-szerzej-z-oferta-za-granice,270141_1_0_0.html

Źródło: wnp.pl, 24.03.2016 r.

Pod koniec czerwca ELEKTROBUDOWA przedstawi nową strategię. Chce rozwijać eksport

Zajmująca się budownictwem elektroenergetycznym spółka zamierza przedstawić nową segmentację swojej działalności - donosi inwestor.newseria.pl. Szczegóły zaprezentuje w nowej strategii zaplanowanej na połowę roku. Choć powtórzenie rekordowych przychodów ze sprzedaży z 2015 roku będzie trudne, to ELEKTROBUDOWA chce postawić na działalność w segmentach paliwowym i chemicznym oraz na rynkach zagranicznych.

Link: https://inwestor.newseria.pl/newsy/839081292/pod-koniec-czerwca,p1940197158

Źródło: inwestor.newseria.pl, 18.04.2016 r.

ELEKTROBUDOWA finiszuje z blokiem dla Tauronu w Tychach

Portal budownictwo.wnp.pl podaje, że w najbliższych dniach ELEKTROBUDOWA zakończy ruch próbny nowego bloku ciepłowniczego Zakładzie Wytwarzania Tychy (dawna EC Tychy). Obiekt dla Tauronu Ciepło najpewniej będzie mógł zostać oddany do użytku przed umownym terminem.

O zaawansowaniu prac poinformowali w czwartek w Tychach przedstawiciele ELEKTROBUDOWY - prezes Janusz Juszczyk oraz kierownik kontraktu Marcin Garlej - podczas spotkania z analitykami giełdowymi.

Link: http://budownictwo.wnp.pl/elektrobudowa-finiszuje-z-blokiem-dla-tauronu-w-tychach,272025_1_0_0.html

Źródło: budownictwo.wnp.pl, 21.04.2016 r.

Stanisław Wapniarski, ELEKTROBUDOWA SA [wywiad]

Polski a zagraniczny rynek energetyczny - rozmowa MTPTv ze Stanisławem Wapniarskim, Dyrektorem Rozwoju ELEKTROBUDOWA SA podczas targów Expopower 2016 w Poznaniu.

Link: http://www.expopower.pl/pl/news/stanislaw_wapniarski-elektrobudowa_s-a-wywiad/

Źródło: expopower.pl,

ELEKTROBUDOWA: blok dla Tauronu w Tychach przekazany do eksploatacji

Jak poinformował portal wnp.pl Andrzej Deroń, dyrektor oddziału Realizacji Projektów w ELEKTROBUDOWIE nowy blok ciepłowniczy w Zakładzie Wytwarzania Tychy (dawna EC Tychy) został przekazany Tauron Ciepło do eksploatacji. Formalnie blok został przekazany już przed tygodniem. Protokół odbioru podpisano 20 czerwca.

Link: http://budownictwo.wnp.pl/elektrobudowa-blok-dla-tauronu-w-tychach-przekazany-do-eksploatacji,276579_1_0_0.html

Źródło: budownictwo.wnp.pl, 27.06.2016 r.

Jacek Faltynowicz po 15 latach odchodzi z zarządu ELEKTROBUDOWY

Portal budownictwo.wnp.pl informuje, że Jacek Faltynowicz złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie ELEKTROBUDPWY oraz pełnienia funkcji prezesa katowickiej spółki ze skutkiem na 31 grudnia 2015 r. Na czele firmy Faltynowicz stał od ponad 15 lat.

Link: http://budownictwo.wnp.pl/jacek-faltynowicz-po-15-latach-odchodzi-z-zarzadu-elektrobudowy,264447_1_0_0.html

Źródło: budownictwo.wnp.pl, 31.12.2015 r.

 

Rozdzielnica wysokiego napięcia typu GIS OPTIMA 145 tym razem ze Złotym Medalem Expopower 2015

Jednym z Laureatów Złotego Medalu targów Expopower 2015 został produkt firmy ELEKTROBUDOWA SA.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=DsSjrQwBhgE

Źródło: youtube.com, 02.06.2015

ELEKTROBUDOWA planuje skorzystać na udziale w najważniejszych inwestycjach energetycznych

ELEKTROBUDOWA prognozuje, że czeka ją 10 pomyślnych lat. Jej najważniejszy klient, czyli polska energetyka, będzie inwestować w budowę kilku nowych siłowni, a projekty unijne odciągną z rynku, na którym działa spółka, część konkurencji.

- My z pieniędzy unijnych korzystamy w minimalnym stopniu, pochodzi stąd kilka procent naszych przychodów - mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Jacek Faltynowicz, prezes zarządu ELEKTROBUDOWY.

Link: https://inwestor.newseria.pl/newsy/elektrobudowa-planuje,p1053848511

Źródło: inwestor.newseria.pl 20.05.2015

Rynek Infrastruktury

Prezes Jacek Faltynowicz wypowiada się o strategii giełdowej spółki ELEKTROBUDOWA

Link: https://www.youtube.com/watch?v=b3VOsOZFC1o

Źródło: youtube.com, 28.04.2015 r.

ELEKTROBUDOWA: budowa bloku w Tychach wyprzedza plan

Wyprzedzamy harmonogram rzeczowy na budowie bloku ciepłowniczego w Tychach o kilka tygodni i nie spodziewamy, aby w najbliższym czasie cokolwiek mogło spowolnić tempo prac - poinformował portal wnp.pl Jacek Faltynowicz, prezes ELEKTROBUDOWY.

Kontrakt na budowę bloku w Tychach ELEKTROBUDOWA podpisała z Tauron Ciepło pod koniec czerwca 2013 r. Spółka ma zrealizować inwestycję za 592,5 mln zł netto.

Link: http://budownictwo.wnp.pl/elektrobudowa-budowa-bloku-w-tychach-wyprzedza-plan,240795_1_0_0.html

Źródło: budownictwo.wnp.pl, 17.12.2014 r.

Tauron Ciepło: nowy blok z podpisem premiera

Premier Donald Tusk, wicepremier Elżbieta Bieńkowska, minister skarbu Włodzimierz Karpiński oraz wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz uczestniczyli w sobotę (29 marca) we wmurowaniu aktu erekcyjnego pod blok ciepłowniczy, który ma powstać w Zakładzie Wytwarzania Tychy należącym do Grupy Tauron.

Po wystąpieniach przystąpiono do podpisania aktu erekcyjnego. Swoje podpisy złożyli na nim przedstawiciele rządu, prezes Grupy Tauron oraz Henryk Borczyk, prezes Tauron Ciepło i Jacek Faltynowicz, prezes ELEKTROBUDOWY, która będzie realizować inwestycję.

Link: http://nettg.pl/news/119400/tauron-cieplo-nowy-blok-z-podpisem-premiera

Źródło: nettg.pl, 29.03.2014 r.

Tauron: w Tychach powstanie blok na biomasę

Tauron Ciepło podpisał z ELEKTROBUOWĄ umowę dotyczącą budowy bloku energetycznego o mocy 50 MW. Jednostka - o bardzo wysokiej, ponad 90 proc. sprawności kotła - powstanie w Zakładzie Wytwarzania Tychy, który jest głównym producentem ciepła dla klientów z terenu miasta oraz firm działających w Tyskiej Podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Rozbudowa mocy wytwórczych w tyskim zakładzie jest jedną z kluczowych inwestycji realizowanych przez Grupę Tauron.

Link: http://nettg.pl/news/111442/tauron-w-tychach-powstanie-blok-na-biomase

Źródło: nettg.pl, 20.06.2013 r.

Laureaci nagród targowych - ELEKTROBUDOWA

Podczas 25. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ELEKTROBUDOWA SA Oddział Spółki Rynek Dystrybucji Energii otrzymał złoty medal za rozdzielnicę dwusystemową średniego napięcia.

Nagrodzona rozdzielnica jest najpotężniejszą pod względem prądowym rozdzielnicą dwusystemową na świecie. W ciągu 1 sekundy potrafi przenieść prąd 72 000 amperów. Wykonanie tej rozdzielnicy przeznaczone jest dla KGHM-u.

Link: http://www.elektro.info.pl/video/id138,laureaci-nagrod-targowych-elektrobudowa

Źródło: elektro.info.pl, 10.10.2012 r.

do góry