Napisali o nas

Strona główna/Media/Napisali o nas

Nowy skład RESPECT Index

Udostępnij UdostępnijGPW ogłosiła dwunasty skład indeksu RESPECT. W skład indeksu wejdzie rekordowa liczba 31 spółek, w tym 3 nowe. Od pierwszej publikacji w 2009 r. RESPECT Index zwiększył wartość o 70 proc.

ELEKTROBUDOWA znalazła się w nowym składzie indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie (RESPECT Index), ogłoszonym 12 grudnia przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. ELEKTROBUDOWA jest jedną z siedmiu spółek obecnych w indeksie nieprzerwanie od samego początku jego istnienia, tj. od 2009 r.

Link: http://brief.pl/nowy-sklad-respect-index/

Źródło: BRIEF, 18 grudnia 2018 r.

 

The Best Annual Report 2017. Najlepsze raporty roczne nagrodzone

Po raz 13. Instytut Rachunkowości i Podatków ogłosił podczas uroczystej gali na Giełdzie Papierów Wartościowych wyniki konkursu The Best Annual Report. Tym razem pod lupę wzięto raporty firm za 2017 rok.

Wyróżnienie ZMiD za największy progres w raportowaniu marketingowym - ELEKTROBUDOWA SA.

Link: https://www.parkiet.com/Parkiet-PLUS/310229943-The-Best-Annual-Report-2017-Najlepsze-raporty-roczne-nagrodzone.html

Źródło: Parkiet PLUS  

Grupa nie potrzebuje ratunku, tylko rozwoju

 Wywiad z Prezesem ELEKTROBUDOWY SA, autorstwa Pana Adama Roguskiego.
"Trudno mówić o planie ratunkowym, bo grupa nie potrzebuje ratunku. Straty po I półroczu wynikają z zawiązania rezerwy na kontrakt z Orlenem, do czego obligowały nas standardy rachunkowości i stanowisko audytora. Ta strata nie odzwierciedla ani realnej sytuacji tego kontraktu, ani tym bardziej kondycji całej grupy. Mamy 0,9 mld zł w portfelu zamówień, praktycznie nie korzystamy z linii kredytowych, zaraz wypłacamy II ratę dywidendy. Moim zadaniem nie jest więc „ratowanie" ELEKTROBUDOWY, tylko wykorzystanie potencjału, który grupa niewątpli-wie ma, ale z tego przez lata nie korzystała. Mam doświadczenie w budowaniu strategii i rozwijaniu firm, czego dowodzi Elektromontaż Poznań czy giełdowa Trakcja, dlatego zostałem poproszony o pokierowanie ELEKTROBUDOWĄ. Firmę kontrolują fundusze - ich oczekiwania są jasne: ma być długoterminowy wzrost przekładający się na zysk netto i umożliwiający podziele-nie się tym zyskiem z akcjonariuszami."

Link:https://www.parkiet.com/Firmy/310129985-Roman-Przybyl-prezes-Elektrobudowy-Grupa-nie-potrzebuje-ratunku-tylko-rozwoju.html&template=restricted 

Źródło:  Parkiet, 12 października 2018 r.

Elektrobudowa szykuje nową strategię

Jak donosi portal wnp. pl zarząd wyspecjalizowanej w budownictwie energetycznym Elektrobudowy chce przygotować nową strategię na lata 2019-2021.  Jak poinformował portal prezes grupy - Janusz Juszczyk zarząd pozytywnie ocenia realizację obowiązującej strategii i zapowiada publikację nowej.

Zdaniem  Elektrobudowy w ciągu najbliższych dwóch lat nastąpi spadek inwestycji w sektorze wytwarzania energii elektrycznej. Optymizmem napawa natomiast segment inwestycji sieciowych.

Według zarządu sektorem o dużym potencjale może być też górnictwo węgla kamiennego, a dobre perspektywy dotyczą również petrochemii oraz elektrycznego transportu miejskiego.

Jak wyjaśnia portal wnp.pl Elektrobudowa obecnie prowadzi kilkadziesiąt projektów rekrutacyjnych. Wyzwaniem jest również zatrzymanie pozyskanych pracowników.

Elektrobudowa w grupie zatrudnia ok. 1,9 tys. osób.

Jeśli chodzi zaś o wyniki finansowe to po przeprowadzonej pod koniec maja korekcie prognozowany zysk netto spółki wynosi 34,8 mln zł, a grupy 27,3 mln zł. Wcześniej prognoza finansowa na 2018 r. zakładała osiągnięcie zysku netto przez spółkę w wysokości 41,9 mln zł oraz grupę na poziomie 46 mln zł.

Przyczyn korekty należy szukać w wynikach analizy przewidywanego wykonania kontraktów, znaczącego wzrostu kosztów na realizowanych kontraktach. Znaczenie miał także wpływ otoczenia rynkowego na wyniki finansowe spółki i grupy kapitałowej.

Link: www.wnp.pl/wiadomosci/elektrobudowa-szykuje-nowa-strategie,325916_1_0_0.html

Źródło:  wnp.pl, 27 czerwca 2018 r.

Czekamy na regulacje, które odblokują zamrożone inwestycje

Wywiad z Januszem Juszczykiem, prezesem Elektrobudowy.

"Analizując obecną sytuację naszej branży oraz jej zależność od wielu czynników, w tym decyzji polityczno-gospodarczych, mimo wszystko z optymizmem patrzę na najbliższe lata - stwierdza w rozmowie z „Parkietem” Janusz Juszczyk, i dodaje: "Lata 2018-2019 zapowiadają się jako perspektywiczne i pozwalające utwierdzić pozycję Elektrobudowy jako lidera rynku krajowego, w szczególności jeśli chodzi o produkcję urządzeń rozdzielczych dla pierwotnej dystrybucji i wytwarzania energii elektrycznej."

Jak wyjaśnia „Parkiet” Janusz Juszczyk jest prezesem Elektrobudowy od 1 stycznia 2016 r., z grupą związany jest od 1985 r.

Natomiast Elektrobudowa, jest jedną z firm z najwyższym udziałem OFE w akcjonariacie i specjalizuje się w produkcji urządzeń elektroenergetycznych, wykonawstwie instalacji elektroenergetycznych oraz budowie obiektów dla energetyki i przemysłu.

Link: http://www.parkiet.com/Ludzie-rynku/306189993-Janusz-Juszczyk-Elektrobudowa-Czekamy-na-regulacje-ktore-odblokuja-zamrozone-inwestycje.html&template=restricted

Źródło:  Parkiet, 18 czerwca 2018 r., s.4

DM mBanku preferuje BDX, ELB i UNI w budowlance, zaleca "przeważenie" deweloperów

Jak informuje portal infosfera.pl DM mBanku, w raporcie z 26 kwietnia, podtrzymał zalecenie "przeważania" akcji Budimeksu i Elektrobudowy oraz dodał Unibep do listy preferowanych spółek budowlanych.

"W sektorze budowlanym niezmiennie preferujemy Budimex i Elbudowę: spółki o silnej pozycji gotówkowej, wysokiej dywidendzie (stopa dywidendy na 2018 rok na poziomie 9-11 proc.) oraz, w naszej ocenie, konserwatywnej polityce rachunkowości w latach ubiegłych" - napisano w raporcie, którego autorem jest Piotr Zybała.

W ocenie Zybały obecna sytuacja na rynku długu sprzyja spekulacjom na temat ewentualnych problemów z refinansowaniem obligacji, również w przypadku spółek deweloperskich.

Link: http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/30300170,dm-mbanku-preferuje-bdx-elb-i-uni-w-budowlance-zaleca-przewazenie-deweloperow

Źródło:  www.infostrefa.com, 4 maja 2018 r.

Dobra komunikacja to klucz do sukcesu każdego emitenta

„Parkiet” we współpracy z Instytutem Rachunkowości i Podatków przeprowadził ranking, którego celem było wyłonienie najbardziej przejrzystych spółek z trzech głównych indeksów giełdowych. Powstał on na podstawie badania ankietowego, które obejmowało takie obszary jak: sprawozdawczość finansowa i raportowanie, relacje inwestorskie i zasady ładu korporacyjnego.

Spośród małych przedsiębiorstw najbardziej przejrzysta okazała się m.in. Elektrobudowa.

Jak wyjaśnił Karol Żbikowski, przewodniczący rady nadzorczej Elektrobudowy „transparentność to otwartość na kontakty z ekspertami i inwestorami. Przejrzysty i aktualny serwis inwestorski na stronach internetowych, gdzie można znaleźć nie tylko raporty bieżące i okresowe, ale również wiele dodatkowych informacji, szeroko opisujących różnorodne aspekty działalności spółki, w tym kalendarz wydarzeń, relacje z obrad walnych zgromadzeń, rekomendacje analityków i prezentacje”.

Link: http://www.parkiet.com/Firmy/304269868-Ranking-Transparentna-Spolka-Dobra-komunikacja-to-klucz-do-sukcesu-kazdego-emitenta.html

Źródło:  parkiet.com, 26.04.2018 r.

ELEKTROBUDOWA rozbuduje dla PKN Orlen magazyn paliw w Szczecinie za 40 mln zł

Portal Gazety Wyborczej donosi, że PKN Orlen podjął decyzję o rozbudowie pojemności magazynowej na terminalu paliw nr 91 w Szczecinie. Zakończenie pierwszego etapu rozbudowy terminala, które planowane jest w połowie przyszłego roku realizuje ELEKTROBUDOWA za kwotę 40 mln zł.

Jak czytamy w komunikacie PKN Orlen zawarł umowę z firmą ELEKTROBUDOWA na realizację pierwszego etapu prac polegających na wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z budową magazynu paliw w formule EPC czyli "pod klucz".

Link: http://wyborcza.biz/Gieldy/1,132329,22971166,elektrobudowa-rozbuduje-dla-pkn-orlen-magazyn-paliw-w-szczecinie.html?disableRedirects=true

Źródło:  wyborcza.biz, 01.02.2018 r.

mDM: Najciekawsze propozycje w budownictwie to Elektrobudowa, Budimex i Erbud

Jak wynika z raportu datowanego na 25 stycznia b.r. analitycy Domu Maklerskiego mBanku za najciekawsze propozycje portfelowe wśród spółek budowlanych uważają ELEKTROBUDOWĘ, Budimex oraz Erbud.

Zdaniem analityków nie ulega zmianie 'OW' na Budimex i Elbudowę, które oferują najwyższy DYield w sektorze, mocny bilans i powinny zrealizować ambitny konsensus '17.

Link: http://forsal.pl/finanse/gielda/artykuly/1101424,mdm-najciekawsze-propozycje-w-budownictwie-to-elektrobudowa-budimex-i-erbud.html

Źródło: forsal.pl, 31.01.2018 r.

Spółki z GPW. W oczekiwaniu na nowe prognozy

Jak informuje dzisiejsze wydanie "Parkietu" publikacja prognoz finansowych przez spółki notowane na warszawskim parkiecie jest rzadką praktyką.  

Warto zauważyć, że od lat z publikacji prognoz słynie ELEKTROBUDOWA, która w 2017 r. celowała w 1066,4 mln zł skonsolidowanych przychodów oraz 51,1 mln zł zysku netto.

Jak wyjaśnia Paweł Skrzypczak, wiceprezes ELEKTROBUDOWY, publikacja prognoz finansowych w ELEKTROBUDOWIE jest tradycją, a grupa od wielu lat udostępnia informację rynkowi o szacowanych skutkach finansowych zamierzonych i realizowanych działań w formie publikowanych prognoz rocznych oraz ich aktualizacji.  

Natomiast w ocenie zarządu publikacja prognoz oraz ich aktualizacja wychodzi naprzeciw wymaganiom obecnych regulacji. Stanowi też odniesienie do oceny istotności zdarzeń ze względu na obowiązki informacyjne oraz przekazane do publicznej wiadomości prognozy.

Link: http://www.parkiet.com/Analizy/301219993-Spolki-z-GPW-W-oczekiwaniu-na-nowe-prognozy.html

Źródło: parkiet.com, 20.01.2018 r.

Parę słów o ELEKTROBUDOWIE

Portal finweb.pl zwraca uwagę, że w początkach kwietnia 2017 wykres ELEKTROBUDOWY sięgał poziomu 140,30 zł. Po osiągnięciu tego maksimum wykres zawrócił na południe i nadal biegnie w ramach tego trendu. Pod sam koniec grudnia zakreślono minimum na 76 zł. Zaraz potem wskaźnik POS dał sygnał pro-zakupowy i notowania poszły trochę w górę.

ELEKTROBUDOWA realizuje różne usługi budowlano-montażowe dla energetyki, petrochemii, górnictwa i innych gałęzi przemysłu. Oferta ELEKTROBUDOWY to nie tylko usługi, ale też i produkty. Są to urządzenia elektroenergetyczne, np. rozdzielnice. Przedsiębiorstwo działa od roku 1953, na GPW akcje zadebiutowały w roku 1996.

Przychód na poziomie 608 mln zł za trzy trymestry 2017 to 78 proc. kwoty z 2016. Zysk netto obniżył się z 40,2 mln zł do 30,1 mln zł. To oznaczało lekki spadek rentowności na czysto z 5,15 proc. do 4,96 proc. Oczywiście był to zupełnie niuansowy ruch, podobnie jak zwyżka marży operacyjnej z 5,5 proc. do 6 proc. Wzrost (rentowności, bo nie kwoty) zanotowano też na pozycji EBITDA.

Aktywa trwałe to 206,2 mln zł, taka była kwota na koniec września. Majątek obrotowy to prawie 670 mln zł. Z tego 13,7 proc. to środki pieniężne, które z kolei pokrywają więcej niż 1/5 zobowiązań krótkoterminowych. Złota reguła bilansowa jest zachowana: kapitał własny to wręcz dwukrotność majątku trwałego. Do tego wysoko (1,54 pkt) stoi wskaźnik płynności bieżącej. Ogólny poziom zadłużenia jest w normie (54 proc. pasywów). Zobowiązania są głównie krótkoterminowe.

W ELEKTROBUDOWĘ ochoczo inwestują znane fundusze inwestycyjne: Aviva, Nationale-Nederlanden, PKO BP, AXA, PZU, Aegon, Allianz, MetLife i Generali. Free float to 26,5 proc.

Link: http://www.finweb.pl/gielda/analityk-radzi/25053-pare-slow-o-elektrobudowie

Źródło:  finweb.pl, 12.01.2018 r.

Enea Operator wzmacnia zasilanie Bydgoszczy

Enea Operator dokonała kompleksowej modernizacji Głównego Punktu Zasilania (GPZ) Jachcice. Modernizacja, oprócz przebudowy samej stacji, objęła również budowę nowych wyprowadzeń linii średniego napięcia i powiązanie ich z istniejącą siecią energetyczną.

Warta prawie 15 mln zł inwestycja znacząco poprawi bezpieczeństwo energetyczne głównie północno-zachodniej części Bydgoszczy.

Głównym celem kompleksowej modernizacji GPZ-u było zwiększenie niezawodności działania stacji oraz układu pracy sieci średniego napięcia, między innymi poprzez dostosowanie ich do standardów technicznych stosownych w Enei Operator. Dzięki inwestycji znacząco wzrosła pewność zasilania dla Odbiorców z północno-zachodniej części Bydgoszczy. Wykonawcą wartej prawie 15 mln zł inwestycji była firma ELEKTROBUDOWA Katowice.

Link: www.nowa-energia.com.pl/2017/12/15/enea-operator-wzmacnia-zasilanie-bydgoszczy/

Źródło: nowa-energia.com.pl, 15.12.2017 r.

GPW ogłosiła nowy skład Respect Index, jest trzech debiutantów 

GPW ogłosiła jedenasty skład indeksu Respect i w tegorocznej edycji wejdzie do niego rekordowa liczba dwudziestu ośmiu spółek, w tym trzech debiutantów: Agora, Inter Cars i mBank - podała GPW w czwartkowym komunikacie prasowym.

Giełda podała, że w tegorocznej edycji Respect Index liczba zakwalifikowanych spółek jest najwyższa w historii.

- Wyniki notowań indeksu RESPECT pokazują, że spółki tworzące ten wskaźnik charakteryzują się wyższą stopą zwrotu niż przeciętna rynkowa wyrażona indeksem WIG. Od listopada 2009 roku do grudnia 2017 r., w ciągu ośmiu lat istnienia indeksu, zwiększył on swoją wartość o 85 proc. W tym czasie indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 59 proc., a WIG20 zyskał 3,5 proc. - napisano w komunikacie.

Nowy skład Respect Index będzie obowiązywał od 18 grudnia 2017 r.

Wśród spółek, które weszły w skład tegorocznej edycji indeksu znalazła się m.in. ELEKTROBUDOWA SA.

Link: www.wnp.pl/gielda-bankowosc-ubezpieczenia/gpw-oglosila-nowy-sklad-respect-index-jest-trzech-debiutantow,313239_1_0_0.html

Źródło: wnp.pl, 14.12.2017 r.

Faworyci DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej po wynikach za III kwartał 

Jak donosi portal stockwatch.pl, początek II połowy 2017 r. okazał się wyjątkowo trudnym momentem dla branży budowlanej. Zdecydowana większość reprezentantów sektora pokazała słabe wyniki. Wg wyliczeń DM mBanku, dynamika EBITDA spółek budowlanych spadła r/r o 1/3, a zysk netto o ponad połowę (nie uwzględniając Budimeksu). Za tak słabe dane odpowiadają przede wszystkim spółki budownictwa kolejowego (Trakcja, Torpol, ZUE) oraz elektroenergetycznego (Polimex-Mostostal, Mostostal Warszawa, Mostostal Zabrze, ELEKTROBUDOWA), gdzie EBITDA spadła łącznie o 48 proc., a zysk netto o 84 proc. r/r. Słabe rezultaty za III kw. skłoniły biuro do rewizji tegorocznych prognoz finansowych. - Lekko obniżamy prognozy`17 na Torpol i Trakcję oraz podwyższamy na ZUE. W Ulmie obniżamy prognozy EBITDA`17-19 o średnio 13 proc., gdyż obserwowane tempo poprawy wyników jest niższe niż zakładaliśmy - przekazali eksperci DM mBanku. Zdaniem redakcji, rynek spodziewał się pogorszenia fundamentów w spółkach z sektora budownictwa kolejowego, co widać na wykresach wspomnianej trójki. Na przestrzeni trzech miesięcy kurs akcji ZUE spadł o 28 proc., Torpolu o 32 proc., a Trakcji aż o 47 proc. Mimo mocnej przeceny, DM mBanku podtrzymuje zalecenie niedoważaj dla Trakcji i ZUE. Tej jesieni pozytywną niespodziankę sprawił Elektrotim, jedna z najmniejszych spółek w branży. Faworytem DM mBanku w sektorze budowlanym pozostaje Unibep. Jednak podobnie jak w wypadku Elektrotimu, mankamentem jest płynność akcji. Stockwatch.pl informuje, iż w gronie faworytów pozostają Budimex i ELEKTROBUDOWA. Maklerzy wyliczają, że obie firmy wyróżniają się najwyższą w sektorze pozycją gotówkową, potencjałem dywidendowym oraz saldem rezerw. Listę najciekawszych propozycji portfelowych z sektora budowlanego zamyka Erbud. W dużo lepszej sytuacji są spółki deweloperskie. Większość z nich w III kw. zaraportowała wyniki zbliżone do oczekiwań. Wyjątkami były Robyg, Lokum oraz Dom Development, których rezultaty okazały się o wiele lepsze od prognoz. - Z uwagi na rosnące koszty i przypadki opóźnień budów, wstrzymujemy się z podnoszeniem prognoz na lata `18-19. Nie zmienia to naszej opinii, że sektor jest wyceniony bardzo atrakcyjnie, a czynniki ryzyka są wyolbrzymiane przez rynek.

 Link: https://wiadomosci.stockwatch.pl/faworyci-dm-mbanku-z-branzy-budowlanej-i-deweloperskiej-po-wynikach-za-iii-kwartal,akcje,206060?utm_source=position_0&utm_medium=swn_home&utm_campaign=swn_home

Źródło:  wiadomosci.stockwatch.pl, 04.12.2017 r.

Faworyci DM mBanku na październik

Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

Z ciekawą sytuacją mamy do czynienia w budowlance. Po kolejnym miesiącu przeceny, wycena spółek budowlanych spadła do P/E’17 ok. 11x oraz EV/EBITDA ok. 5,5x. Biuro zaleca kupno akcji niezadłużonych firm, licząc na dobre wyniki w II połowie roku. Na liście faworytów są Unibep, Erbud, ELEKTROBUDOWA i Budimex. Jeszcze lepiej rysują się perspektywy spółek deweloperskich. Maklerzy przyznali, że sezon wyników za 1H’17 przerósł ich prognozy.

 Link: https://wiadomosci.stockwatch.pl/faworyci-dm-mbanku-na-pazdziernik,akcje,202709?utm_source=position_0&utm_medium=swn_home&utm_campaign=swn_home

Źródło:  wiadomosci.stockwatch.pl, 12.10.2017 r.


Analitycy mDM wskazują najciekawsze spółki deweloperskie i budowlane

Jak donosi portal www.bankier.pl analitycy Domu Maklerskiego mBanku w swoim najnowszym raporcie wskazali najciekawsze propozycje portfelowe wśród spółek budowlanych i deweloperskich. Na liście najciekawszych spółek budowlanych znalazły się ELEKTROBUDOWA, Unibep, Erbud, Torpol i Budimex, natomiast najciekawsze propozycje portfelowe wśród spółek deweloperskich to LC Corp, Lokum Deweloper, Atal, Robyg, Dom Development, Archicom, Echo Investment i Capital Park, wynika z raportu datowanego na 14 września - informuje portal.

Link: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Analitycy-mDM-wskazuja-najciekawsze-spolki-deweloperskie-i-budowlane-7544466.htm

Źródło: bankier.pl, 21.09.2017 r.

Faworyci DM mBanku na wrzesień

Biuro maklerskie mBanku w najnowszym raporcie podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Na wrześniowej liście znalazło się ponad 30 spółek z jedenastu branż. Wśród rekomendowanych spółek lokuje się m.in. ELEKTROBUDOWA.

Link: https://wiadomosci.stockwatch.pl/faworyci-dm-mbanku-na-wrzesien,akcje,200439?utm_source=position_2&utm_medium=swn_article_sidebar&utm_campaign=swn_article_sidebar 

Źródło: wiadomosci.stockwatch.pl, 11.09.2017 r.

ELEKTROBUDOWA trzyma wynik, ale zaskakuje niskimi przychodami

Jak donosi portal www.budownictwo.wnp.pl ELEKTROBUDOWA podała szacunkowe dane finansowe za pierwsze półrocze 2017 r.

Wynik finansowy był zgodny z oczekiwaniami analityków, ale jednocześnie znacząco niższe od ich oczekiwań okazały się przychody. Wg tegorocznej prognozy finansowej, na poziomie jednostkowym ELEKTROBUDOWA chce pozyskać zamówienia o wartości 800,2 mln zł oraz osiągnąć 1,015 mld zł przychodów i 50,1 mln zł zysku netto - informuje portal.

Link: http://budownictwo.wnp.pl/elektrobudowa-trzyma-wynik-ale-zaskakuje-niskimi-przychodami,304761_1_0_0.html

Źródło:  budownictwo.wnp.pl, 25.08.2017 r.

Wielkie pojazdy przejadą nocą przez miasto

Z Orlenu przysłano informację o zaplanowanych transportach ładunków na budowę Instalacji Metatezy. Transportowane elementy będą duże i bardzo ciężkie - informuje portalplock.pl.

Jak wyjaśnia biuro koncernu wykonawcą elementów transportowanych do Płocka z Puław i Brzegu Dolnego jest ELEKTROBUDOWA, która jest generalnym wykonawcą Instalacji Metatezy.

Link: http://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/16064_noca_przewioza_bardzo_ciezkie_elementy_tylko_jeden_wazy_109_ton.html

Źródło:  portalplock.pl, 21.08.2017 r.

ELEKTROBUDOWA wciąż mocno rośnie atomowy kontrakt

ELEKTROBUDOWA podpisała następny aneks do kontraktu ze spółką Areva GmbH, dotyczącego prac podwykonawczych na budowie Elektrowni Atomowej Olkiluoto 3 w Finlandii. Na budowie w Finlandii ELEKTROBUDOWA pracuje od 2008 r.

Rozwój eksportu znajduje się wśród głównych celów ELEKTROBUDOWY. W opublikowanej we wrześniu 2016 r. strategii spółka założyła wzrost zamówień na rynkach rosyjskojęzycznych oraz bliskowschodnich, a także wejście na rynki Europy Południowo-Wschodniej.

Link: http://energetyka.wnp.pl/energetyka_atomowa/elektrobudowie-wciaz-mocno-rosnie-atomowy-kontrakt,301197_1_0_0.html

Źródło:  energetyka.wnp.pl, 28.08.2017 r.

W portfelu ELEKTROBUDOWA ma miliard złotych

ELEKTROBUDOWA opublikowała pełne dane finansowe za pierwszy kwartał 2017 r. - donosi budownictwo.wnp.pl. Na poziomie skonsolidowanym spółka miała 142,43 mln zł przychodów wobec 214,83 mln zł przed rokiem. Grupa odnotowała 1,38 mln zł straty netto wobec 1,64 mln zł zysku rok wcześniej. W minionym kwartale ELEKTROBUDOWA pozyskała zamówienia o wartości 143,61 mln zł (wzrost o 3,8 proc.). Portfel zamówień spółki na koniec marca osiągnął poziom 1,03 mld zł (spadek o 18,5 proc.).

Link: http://budownictwo.wnp.pl/w-portfelu-elektrobudowa-ma-miliard-zlotych,298158_1_0_0.html

Źródło: budownictwo.wnp.pl, 16.05.2017 r.

ELEKTROBUDOWA z dywidendą większą od propozycji zarządu

Walne ELEKTROBUDOWY podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy w wysokości 10 zł na akcję. Wcześniej zarząd spółki rekomendował, aby było to 6 zł na walor.

W opublikowanej we wrześniu ubiegłego roku strategii spółka przyjęła, że zarząd zamierza rekomendować w latach 2016-2018 walnemu wypłatę dywidendy na poziomie nie niższym niż 30 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego na rzecz akcjonariuszy grupy ELEKTROBUDOWY.

Link: http://budownictwo.wnp.pl/elektrobudowa-z-dywidenda-wieksza-od-propozycji-zarzadu,296871_1_0_0.html

Źródło: budownictwo.wnp.pl, 26.04.2017 r.

Ważne ogniwo systemu energetycznego w Wielkopolsce

Jak informuje portal smart-grids.pl w Śmiłowie w powiecie pilskim Enea Operator uruchomiła nowy Główny Punkt Zasilania (GPZ). Celem budowy nowoczesnej stacji elektroenergetycznej w Północnej Wielkopolsce było pokrycie wzrastającego zapotrzebowania na moc oraz poprawa bezpieczeństwa energetycznego na tym obszarze.

Generalnym wykonawcą inwestycji była spółka ELEKTROBUDOWA z Katowic, która umowę zawartą w październiku 2015 r. zrealizowała w systemie „pod klucz”, w ciągu nieco ponad roku.

Link: http://smart-grids.pl/technologie/2160-ważne-ogniwo-systemu-energetycznego-w-wielkopolsce.html

Źródło: smart-grids.pl, 05.03.2017 r.

ELEKTROBUDOWA ma więcej pracy na budowie elektrowni atomowej

ELEKTROBUDOWA podpisała kolejny aneks do kontraktu ze spółką Areva GmbH, dotyczącego prac podwykonawczych na budowie Elektrowni Atomowej Olkiluoto 3 w Finlandii. Na budowie w Finlandii ELEKTROBUDOWA pracuje od 2008 r.

Kontrakt spółki obejmuje wykonanie montażu instalacji elektrycznych, w tym kabli i urządzeń rozdzielczych, aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki oraz udział w rozruchu dla części reaktorowej.

Link: http://www.wnp.pl/wiadomosci/elektrobudowa-ma-wiecej-pracy-na-budowie-elektrowni-atomowej,296001_1_0_0.html

Źródło: wnp.pl, 12.05.2017 r.

 

ELEKTROBUDOWA w działaniu

Długoterminowa strategia na lata 2016 - 2018 zakłada budowanie "potencjału dalszego wzrostu" oraz "wzmocnienia pozycji rynkowej". Pozytywnym komunikatem jest np. to, że spółka prawdopodobnie wypłaci w tym roku 28,5 mln zł dywidendy (tzn. taka jest rekomendacja zarządu). ELEKTROBUDOWA świadczy rozmaite usługi budowlano-montażowe dla energetyki, petrochemii, górnictwa i innych gałęzi przemysłu. Oferta ELEKTROBUDOWY to nie tylko usługi, ale też i produkty. Są to urządzenia elektroenergetyczne, np. rozdzielnice. Firma istnieje od roku 1953, na GPW zadebiutowała w roku 1996.

Link: http://www.finweb.pl/gielda/analityk-radzi/23168-elektrobudowa-w-dzialaniu

Źródło: finweb.pl, 11.04.2017 r.

PROSTOzPARKIETU: 7 spółek polecanych przez prof. Borowskiego

Gościem piątkowego Parkiet TV był Krzysztof Borowski, prof. SGH. Ekspert nakreślił potencjalne scenariusze dla rodzimych indeksów i wytypował siedem atrakcyjnych technicznie spółek z GPW.

Jedną z wytypowanych spółek jest ELEKTROBUDOWA. W marcu cena przełamała opór przy 127 zł i zwyżkuje. Z ruchu mierzonego można szacować zasięg wzrostu na 160 zł.

Link: http://www.rp.pl/Gielda/303249930-PROSTOzPARKIETU-7-spolek-polecanych-przez-prof-Borowskiego.html

Źródło: rp.pl,  24.03.2017 r.

ELEKTROBUDOWA chce wydać na inwestycje w I połowie 2017 roku 19,7 mln zł

Jak podała spółka w sprawozdaniu zarządu za 2016 r., planowane nakłady inwestycyjne ELEKTORBUDOWY na I półrocze 2017 roku wynoszą 19,7 mln zł . Inwestycje mają dotyczyć zakupów odtworzeniowych i modernizacji parku maszynowego, urządzeń technicznych oraz nieruchomości biurowych i produkcyjnych. Grupa podała też, że zakłada dalszy rozwój eksportu.

Link: http://biznespolska.pl/przeglad/228100/Elektrobudowa-chce-wydać-na-inwestycje-w-I-połowie-2017-roku-19,7-mln-zł.html

Źródło: biznespolska.pl, 21.03.2017 r.

 

CSR w zarządzie ELEKTROBUDOWY. Decyduje o tym, czy znajdziemy i zatrzymamy pracownika

- Odpowiednie narzędzia wykorzystywane w zakresie CSR-u - to coś, co pozwala nam po pierwsze pozyskać pracownika z rynku pracy, a po drugie - utrzymać pracownika w firmie. Pieczemy więc dwie pieczenie na jednym ogniu - podkreśla Piotr Janczyk, członek zarządu spółki ELEKTROBUDOWA.

ELEKTROBUDOWA od 2010 roku jest członkiem Global Compact największej na świecie inicjatywy na rzecz odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju. Global Compact kładzie nacisk na 10 podstawowych zasad z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji oraz promuje społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR).

Link: http://www.pulshr.pl/csr/csr-w-zarzadzie-elektrobudowy-decyduje-o-tym-czy-znajdziemy-i-zatrzymamy-pracownika,39818.html

Źródło: pulshr.pl, 09.01.2017 r.

Różnorodność zespołu to wyzwanie w zarządzaniu, ale korzyść dla firmy

Jak zauważa portal pulshr.pl jednym z największych wyzwań dla wielu firm jest połączenie dwóch światów - doświadczonych pracowników od lat związanych z firmą oraz młodego pokolenia Y i Z, które stawia na rynku pracy pierwsze kroki.

- O ile młodzi niekoniecznie muszą dobrze zarabiać (demonizuje się wysokość zarobków, jakich oczekują), to dla nich praca musi być „fun” - mówi Piotr Janczyk, dyrektor zarządzania zasobami ludzkimi spółki ELKTROBUDOWA. - Problem w tym, by stosować takie narzędzia, aby przedstawiciele różnych grup czuli się zmotywowani i wykonywali swoje zadania - dodaje.

Link: http://www.pulshr.pl/zarzadzanie/roznorodnosc-zespolu-to-wyzwanie-w-zarzadzaniu-ale-korzysc-dla-firmy,39527.html

Źródło: pulshr.pl, 15.12.2016 r.

ELEKTROBUDOWA podwykonawcą w Redzikowie

Katowicka firma ELEKTROBUDOWA pozyskała od Amec Foster Wheeler Environment & Infrastructure zlecenie o wartości ponad 40 mln zł netto, które dotyczy prac w ramach budowy Systemu Obrony Przeciwrakietowe AEGIS w podsłupskim Redzikowie - informuje portal pomorski.info.

Link: http://pomorski.info/Elektrobudowa-podwykonawca--w-Redzikowie,8045.html

Źródło: pomorski.info, 09.05.2016 r.

Juszczyk: ELEKTROBUDOWA liczy na inwestycje w przemyśle paliwowym (WIDEO)

W 2016 roku ELEKTROBUDOWA SA spodziewa się poprawy rentowności - informuje portal biznesalert.pl. Przy mniejszych przychodach ze sprzedaży spółka chce zarobić więcej niż przed rokiem. Realizacja celu ma być możliwa głównie dzięki zmianie organizacji i optymalizacji jej kosztów. Spółka liczy na inwestycje w przemyśle paliwowym i chemicznym oraz rosnący popyt w obszarze związanym z ochroną środowiska.

Link: http://biznesalert.pl/juszczyk-elektrobudowa-liczy-na-inwestycje-w-przemysle-paliwowym-wideo/

Źródło: nettg.pl, 06.04.2016 r.

ELEKTROBUDOWA chce poprawić rentowność. W 2016 roku prognozuje blisko 51 mln zł zysku netto

W 2016 roku ELELKTROBUDOWA SA spodziewa się poprawy rentowności. Przy mniejszych przychodach ze sprzedaży spółka chce zarobić więcej niż przed rokiem. Realizacja celu ma być możliwa głównie dzięki zmianie organizacji i optymalizacji jej kosztów. Spółka liczy na inwestycje w przemyśle paliwowym i chemicznym oraz rosnący popyt w obszarze związanym z ochroną środowiska.

Link: https://inwestor.newseria.pl/newsy/elektrobudowa-chce,p1377963195

Źródło: inwestor.newseria.pl, 06.04.2016 r.

Janusz Juszczyk: wychodzimy szerzej z ofertą za granicę

ELEKTROBUDOWA osiągnęła w ub. roku historycznie wysokie wyniki sprzedaży. Ale zarząd dostrzega też ograniczenia w rozwoju na rynku krajowym.

Wypowiada się Janusz Juszczyk, prezes ELEKTROBUDOWY SA.

Link: http://www.wnp.pl/wnp-tv/janusz-juszczyk-wychodzimy-szerzej-z-oferta-za-granice,270141_1_0_0.html

Źródło: wnp.pl, 24.03.2016 r.

Pod koniec czerwca ELEKTROBUDOWA przedstawi nową strategię. Chce rozwijać eksport

Zajmująca się budownictwem elektroenergetycznym spółka zamierza przedstawić nową segmentację swojej działalności - donosi inwestor.newseria.pl. Szczegóły zaprezentuje w nowej strategii zaplanowanej na połowę roku. Choć powtórzenie rekordowych przychodów ze sprzedaży z 2015 roku będzie trudne, to ELEKTROBUDOWA chce postawić na działalność w segmentach paliwowym i chemicznym oraz na rynkach zagranicznych.

Link: https://inwestor.newseria.pl/newsy/839081292/pod-koniec-czerwca,p1940197158

Źródło: inwestor.newseria.pl, 18.04.2016 r.

ELEKTROBUDOWA finiszuje z blokiem dla Tauronu w Tychach

Portal budownictwo.wnp.pl podaje, że w najbliższych dniach ELEKTROBUDOWA zakończy ruch próbny nowego bloku ciepłowniczego Zakładzie Wytwarzania Tychy (dawna EC Tychy). Obiekt dla Tauronu Ciepło najpewniej będzie mógł zostać oddany do użytku przed umownym terminem.

O zaawansowaniu prac poinformowali w czwartek w Tychach przedstawiciele ELEKTROBUDOWY - prezes Janusz Juszczyk oraz kierownik kontraktu Marcin Garlej - podczas spotkania z analitykami giełdowymi.

Link: http://budownictwo.wnp.pl/elektrobudowa-finiszuje-z-blokiem-dla-tauronu-w-tychach,272025_1_0_0.html

Źródło: budownictwo.wnp.pl, 21.04.2016 r.

Stanisław Wapniarski, ELEKTROBUDOWA SA [wywiad]

Polski a zagraniczny rynek energetyczny - rozmowa MTPTv ze Stanisławem Wapniarskim, Dyrektorem Rozwoju ELEKTROBUDOWA SA podczas targów Expopower 2016 w Poznaniu.

Link: http://www.expopower.pl/pl/news/stanislaw_wapniarski-elektrobudowa_s-a-wywiad/

Źródło: expopower.pl,

ELEKTROBUDOWA: blok dla Tauronu w Tychach przekazany do eksploatacji

Jak poinformował portal wnp.pl Andrzej Deroń, dyrektor oddziału Realizacji Projektów w ELEKTROBUDOWIE nowy blok ciepłowniczy w Zakładzie Wytwarzania Tychy (dawna EC Tychy) został przekazany Tauron Ciepło do eksploatacji. Formalnie blok został przekazany już przed tygodniem. Protokół odbioru podpisano 20 czerwca.

Link: http://budownictwo.wnp.pl/elektrobudowa-blok-dla-tauronu-w-tychach-przekazany-do-eksploatacji,276579_1_0_0.html

Źródło: budownictwo.wnp.pl, 27.06.2016 r.

Jacek Faltynowicz po 15 latach odchodzi z zarządu ELEKTROBUDOWY

Portal budownictwo.wnp.pl informuje, że Jacek Faltynowicz złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie ELEKTROBUDOWY oraz pełnienia funkcji prezesa katowickiej spółki ze skutkiem na 31 grudnia 2015 r. Na czele firmy Faltynowicz stał od ponad 15 lat.

Link: http://budownictwo.wnp.pl/jacek-faltynowicz-po-15-latach-odchodzi-z-zarzadu-elektrobudowy,264447_1_0_0.html

Źródło: budownictwo.wnp.pl, 31.12.2015 r.

Rozdzielnica wysokiego napięcia typu GIS OPTIMA 145 tym razem ze Złotym Medalem Expopower 2015

Jednym z Laureatów Złotego Medalu targów Expopower 2015 został produkt firmy ELEKTROBUDOWA SA.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=DsSjrQwBhgE

Źródło: youtube.com, 02.06.2015

ELEKTROBUDOWA planuje skorzystać na udziale w najważniejszych inwestycjach energetycznych

ELEKTROBUDOWA prognozuje, że czeka ją 10 pomyślnych lat. Jej najważniejszy klient, czyli polska energetyka, będzie inwestować w budowę kilku nowych siłowni, a projekty unijne odciągną z rynku, na którym działa spółka, część konkurencji.

- My z pieniędzy unijnych korzystamy w minimalnym stopniu, pochodzi stąd kilka procent naszych przychodów - mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Jacek Faltynowicz, prezes zarządu ELEKTROBUDOWY.

Link: https://inwestor.newseria.pl/newsy/elektrobudowa-planuje,p1053848511

Źródło: inwestor.newseria.pl 20.05.2015

Rynek Infrastruktury

Prezes Jacek Faltynowicz wypowiada się o strategii giełdowej spółki ELEKTROBUDOWA.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=b3VOsOZFC1o

Źródło: youtube.com, 28.04.2015 r.

ELEKTROBUDOWA: budowa bloku w Tychach wyprzedza plan

Wyprzedzamy harmonogram rzeczowy na budowie bloku ciepłowniczego w Tychach o kilka tygodni i nie spodziewamy, aby w najbliższym czasie cokolwiek mogło spowolnić tempo prac - poinformował portal wnp.pl Jacek Faltynowicz, prezes ELEKTROBUDOWY.

Kontrakt na budowę bloku w Tychach ELEKTROBUDOWA podpisała z Tauron Ciepło pod koniec czerwca 2013 r. Spółka ma zrealizować inwestycję za 592,5 mln zł netto.

Link: http://budownictwo.wnp.pl/elektrobudowa-budowa-bloku-w-tychach-wyprzedza-plan,240795_1_0_0.html

Źródło: budownictwo.wnp.pl, 17.12.2014 r.

Tauron Ciepło: nowy blok z podpisem premiera

Premier Donald Tusk, wicepremier Elżbieta Bieńkowska, minister skarbu Włodzimierz Karpiński oraz wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz uczestniczyli w sobotę (29 marca) we wmurowaniu aktu erekcyjnego pod blok ciepłowniczy, który ma powstać w Zakładzie Wytwarzania Tychy należącym do Grupy Tauron.

Po wystąpieniach przystąpiono do podpisania aktu erekcyjnego. Swoje podpisy złożyli na nim przedstawiciele rządu, prezes Grupy Tauron oraz Henryk Borczyk, prezes Tauron Ciepło i Jacek Faltynowicz, prezes ELEKTROBUDOWY, która będzie realizować inwestycję.

Link: http://nettg.pl/news/119400/tauron-cieplo-nowy-blok-z-podpisem-premiera

Źródło: nettg.pl, 29.03.2014 r.

Tauron: w Tychach powstanie blok na biomasę

Tauron Ciepło podpisał z ELEKTROBUOWĄ umowę dotyczącą budowy bloku energetycznego o mocy 50 MW. Jednostka - o bardzo wysokiej, ponad 90 proc. sprawności kotła - powstanie w Zakładzie Wytwarzania Tychy, który jest głównym producentem ciepła dla klientów z terenu miasta oraz firm działających w Tyskiej Podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Rozbudowa mocy wytwórczych w tyskim zakładzie jest jedną z kluczowych inwestycji realizowanych przez Grupę Tauron.

Link: http://nettg.pl/news/111442/tauron-w-tychach-powstanie-blok-na-biomase

Źródło: nettg.pl, 20.06.2013 r.

Laureaci nagród targowych - ELEKTROBUDOWA

Podczas 25. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ELEKTROBUDOWA SA Oddział Spółki Rynek Dystrybucji Energii otrzymał złoty medal za rozdzielnicę dwusystemową średniego napięcia.

Nagrodzona rozdzielnica jest najpotężniejszą pod względem prądowym rozdzielnicą dwusystemową na świecie. W ciągu 1 sekundy potrafi przenieść prąd 72 000 amperów. Wykonanie tej rozdzielnicy przeznaczone jest dla KGHM-u.

Link: http://www.elektro.info.pl/video/id138,laureaci-nagrod-targowych-elektrobudowa

Źródło: elektro.info.pl, 10.10.2012 r.

do góry