Realizowany przez ELEKTROBUDOWĘ SA Główny Punkt Zasilania w Jachcicach otwarty

Strona główna/Media/Aktualności /Realizowany przez ELEKTROBUDOWĘ SA Główny Punkt Zasilania w Jachcicach otwarty/Główny Punkt Zasilania Jachcice
Aktualności 15 Grudnia 2017

W dniu wczorajszym w Bydgoszczy odbyło się uroczyste otwarcie Głównego Punktu Zasilania na bydgoskich Jachcicach. Generalnym wykonawcą inwestycji była ELEKTROBUDOWA SA, natomiast inwestorem Enea Operator Sp. z o.o. Zakres inwestycji obejmował zaprojektowanie oraz wykonawstwo pełnego zakresu prac wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji i pozwoleń. Projekt realizowany był przez niespełna dwa lata, a jego wartość opiewa na prawie 15 mln złotych.  

Oprócz wykonawstwa na GPZ Jachcice zostały zastosowane dwa typy rozdzielnic produkcji ELEKTROBUDOWY SA, w tym 32 pola rozdzielnicy D-24P (15 kV) oraz dwa pola rozdzielnicy D-40P (30 kV).

Istotnym jest również fakt, że wszystkie prace zostały wykonane bez przerw w zasilaniu, zarówno strategicznych odbiorców znajdujących się w bliskim sąsiedztwie GPZ JACHCICE (PESA Bydgoszcz oraz EC1 w Bydgoszczy), jak i mieszkańców Bydgoszczy.

Należy również zauważyć, że ELEKTROBUDOWA SA jest jedyną w Polsce firmą oferującą kompleksowe usługi dla tego typu inwestycji.

W uroczystym otwarciu GPZ Jachcice uczestniczył Prezes Zarządu ELEKTROBUDOWY SA Janusz Juszczyk oraz Dyrektor Oddziału Realizacji Projektów Andrzej Deroń. Prezes Zarządu w swoim wystąpieniu oświadczył, że:  „Enea to szanowany dostawca energii, my zaś jesteśmy jedynym krajowym wykonawcą tego typu inwestycji. Dla Enei wykonaliśmy już trzeci taki projekt”.

Materiał zdjęciowy udostępniony dzięki uprzejmości portalu www.MetropoliaBydgoska.pl

 

udostępnij
do góry