Optima 145 na targach ENERGETAB

Strona główna/Media/Aktualności /Optima 145 na targach ENERGETAB
Aktualności 16 Września 2011

ELEKTROBUDOWA SA zaprezentowała na tegorocznych Targach Bielskich ENERGETAB rozdzielnicę wysokiego napięcia 145 kV izolowaną gazem SF6. 
Uroczyście prezentowana podczas targów rozdzielnica OPTIMA 145 przeznaczona jest do pracy w sieciach rozdzielczych energii elektrycznej o częstotliwości 50 Hz i napięciach znamionowych do 123 kV.
Optymalne gabary rozdzielnicy OPTIMA pozwalają na jej instalację w obiektach energetycznych nowych i modernizowanych.

OPTIMA to wnętrzowa, przedziałowa rozdzielnica w aluminiowej osłonie wykonanej, jako odlew. Jest to urządzenie z izolacją gazową SF6, z wyłącznikiem z komorą samosprężną z pojedynczym lub podwójnym systemem szyn zbiorczych.

Urządzenia takie montowane są w stacjach elektroenergetycznych, w całej Europie podobne rzeczy produkują tylko cztery firmy. - Optima to urządzenie zaprojektowane przez Polaków, produkowane w Polsce. To naprawdę wielki sukces polskiej energetyki - mówi Sławomir Staszak, Dyrektor Biura Rozwoju Projektów Strategicznych.
Długo utrzymywana w tajemnicy produkowana rozdzielnica charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem dzięki zastosowaniu rozwiązań konstrukcyjnych chroniących przed skutkami łuku wewnętrznego, zastosowaniu blokad między odłącznikami i uziemnikami, które uniemożliwiają wykonanie nieprawidłowych czynności łączeniowych. Dużym atutem nowej rozdzielnicy jest ograniczenie do minimum czynności konserwacyjnych i serwisowych w trakcie eksploatacji.
Małe gabaryty pozwolą na swobodne instalowanie urządzenia w różnych lokalizacjach.

udostępnij
do góry