Jacek Podgórski pełni funkcję prezesa Zarządu Elektrobudowy

Strona główna/Media/Aktualności /Jacek Podgórski pełni funkcję prezesa Zarządu Elektrobudowy
Aktualności 22 Lipca 2019

Jacek Podgórski, przewodniczący Rady Nadzorczej Elektrobudowy od 22 lipca pełni funkcję Prezesa Zarządu Spółki. Zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej oddelegowanie ma charakter czasowy - na okres do trzech miesięcy, tj. do 20 października br. Przewodniczący Rady Nadzorczej Elektrobudowy przejął obowiązki Romana Przybyła, który 22 lipca, zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej, został odwołany z funkcji prezesa Zarządu Spółki.

Jacek Podgórski został powołany do Rady Nadzorczej Elektrobudowy decyzją Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia 13 czerwca br., a następnie został wybrany na przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki.
Jacek Podgórki to menedżer z 25-letnim doświadczeniem w pracy na wysokich poziomach zarządzania w instytucjach finansowych oraz w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, wydziału ekonomiczno-socjologicznego. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku zarządzenie. Posiadał licencję maklera papierów wartościowych (obecnie nieaktywna), a także odbył liczne szkolenia z zakresu finansów, prawa podatkowego i zarządzania w Polsce i za granicą.
Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako prezes Zarządu, dyrektor generalny Anwil (2014- 2018), dyrektor finansowy, członek Zarządu Basell Orlen Polyolefins (2007-2014) oraz jako dyrektor finansowy, członek Zarządu Orlen Asfalt (2006-2007). W latach 1997-2003 związany był z Grupą Banku Pekao, jako m.in. zastępca dyrektora Centrum Finansowania Przedsiębiorstw oraz członek Zarządu, dyrektor finansowy w Pekao Development i Pekao Leasing. Od 1994 do 1997 roku pracował dla Petrobanku w Łodzi (obecnie PKO Bank Polski), gdzie m.in. nadzorował inwestycje kapitałowe banku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ramach swoich obowiązków zawodowych m.in. nadzorował procesy restrukturyzacyjne grup kapitałowych oraz wewnętrznych przekształceń organizacyjnych. Zarządzał pozyskiwaniem i optymalizacją finansowania zewnętrznego spółek, ryzykiem płynności, kredytowym i walutowym Był odpowiedzialny za portfel kredytów konsorcjalnych banku oraz finansowanie spółek z sektora dużych przedsiębiorstw.

udostępnij
do góry