Jacek Podgórski Prezesem Zarządu Elektrobudowy

Strona główna/Media/Aktualności /Jacek Podgórski Prezesem Zarządu Elektrobudowy
Aktualności 18 Października 2019

Rada Nadzorcza Elektrobudowy powołała Jacka Podgórskiego na Prezesa Zarządu Spółki aktualnej - dziesiątej - kadencji, ze skutkiem na 21 października.

Do 20 października Jacek Podgórki pełnił obowiązki Prezesa Zarządu Elektrobudowy w ramach trzymiesięcznego (tj. od 22 lipca br.) oddelegowania z Rady Nadzorczej Spółki, gdzie sprawował funkcję Przewodniczącego.

Jacek Podgórki to menedżer z 25-letnim doświadczeniem w pracy na wysokich poziomach zarządzania w instytucjach finansowych oraz w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, wydziału ekonomiczno-socjologicznego. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku zarządzenie. Posiadał licencję maklera papierów wartościowych (obecnie nieaktywna), a także odbył liczne szkolenia z zakresu finansów, prawa podatkowego i zarządzania w Polsce i za granicą.
Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako prezes Zarządu, dyrektor generalny Anwil (2014- 2018), dyrektor finansowy, członek Zarządu Basell Orlen Polyolefins (2007-2014) oraz jako dyrektor finansowy, członek Zarządu Orlen Asfalt (2006-2007). W latach 1997-2003 związany był z Grupą Banku Pekao, jako m.in. zastępca dyrektora Centrum Finansowania Przedsiębiorstw oraz członek Zarządu, dyrektor finansowy w Pekao Development i Pekao Leasing. Od 1994 do 1997 roku pracował dla Petrobanku w Łodzi (obecnie PKO Bank Polski), gdzie m.in. nadzorował inwestycje kapitałowe banku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ramach swoich obowiązków zawodowych m.in. nadzorował procesy restrukturyzacyjne grup kapitałowych oraz wewnętrznych przekształceń organizacyjnych. Zarządzał pozyskiwaniem i optymalizacją finansowania zewnętrznego spółek, ryzykiem płynności, kredytowym i walutowym Był odpowiedzialny za portfel kredytów konsorcjalnych banku oraz finansowanie spółek z sektora dużych przedsiębiorstw.

udostępnij
do góry